Milion chvilek

Milí a vzácní přátelé,

v pondělí 22. března to bude rok od úmrtí prvního pacienta s covidem v České republice. K dnešnímu dni s covidem zemřelo už přes 24 000 lidí a toto číslo nadále hrozivě narůstá. 

Kromě uctění památky zemřelých je důležité si po roce říct ještě jednu věc. Mohlo to celé dopadnout jinak. Počet všech zmařených životů zdaleka nemusel dosáhnout takových čísel, kdybychom měli vládu, které záleží na lidech této země. Bohužel, máme vládu, která se na prvním místě stará jen o vlastní zájmy. Lidé a jejich osudy jsou pro ni záležitostí druhé kategorie.

† Dejme si pozor na Vládu zmařených životů! †  Jinak se to ani nedá nazvat. V čele České republiky skutečně sedí Vláda zmařených životů. Pojďte na to společně s námi upozornit a nakreslete si na respirátor křížek †. Proč? Připomenete tím památku našich zemřelých spoluobčanů, ale také upozorníte na neschopnost současné vlády a její životu nebezpečné působení. Informace o akci najdete také v aktualitě na webu a v události na Facebooku. Prosíme šiřte to dál a pozvěte své přátele. 

  
Přestože Vláda ČR často háže vinu na všechny ostatní, je to ona, kdo za současný stav nese odpovědnost. Je to ona, kdo se významným způsobem podílí na maření životů milionů lidí v této zemi. Každým dnem je to víc a víc vidět. Účinná opatření existují a příklady ze zahraničí jsou důkazem, že to jde. Křížek na respirátoru je symbolem toho, že současná vláda občany této země prostě odepsala a zaměřila se pouze na svůj zisk a mediální obraz. 

Nakreslete si † na respirátor a rozšiřte tuto výzvu na všechny Vaše známé. Čím více lidí se o ní dozví, tím lépe. 

V pondělí pro Vás budeme mít další novinky, tak zůstaňte na příjmu. 😉 

Děkujeme za vše, co pro demokracii děláte. Do voleb zbývá 202 napínavých dní.

Za tým Milionu chvilek
Benjamin Roll, předseda
Hana Strašáková, vedoucí komunikace

   P. S.    Aby toho nebylo málo, včera byla zahájena další fáze útoku na nezávislost České televize a postupně se připravuje půda pro odvolání generálního ředitele ČT. Více informací najdete v článku na našem webu. S napětím mapujeme situaci a spolu s dalšími iniciativami promýšlíme další kroky.